Zpět na články

Tereza Kerndlová nebo Olga Lounová, která je vaše favoritka?

V dnešním souboji se utkají dvě krásné zpěvačky. První z nich je brněnská rodačka Tereza Kerndlová a druhá v pořadí se představí Olga Lounová, původem z Liberce. Které z těchto dvou fandíte více? Která lépe zpívá, a která je krásnější? Vyjádřete svůj názor v anketě na konci článku.

zdroj: vlastní

Tereza Kerndlová

Tereza Kerndlová je dcera jazzového a swingového zpěváka Ládi Kerndla. Od 2,5 let cestovala na lodích po celé Evropě se svým otcem, který na těchto lodích působil jako hudebník a zpěvák.

Tereza byla nominována na Eurosong, aby reprezentovala Českou republiku v soutěži Eurovision Song Contest. 26. ledna 2008 v televizním souboji Eurosong zvítězila a v květnu reprezentovala Českou republiku v druhém semifinále Eurovize. Nakonec skončila s devíti body na předposledním osmnáctém místě a do finálové části soutěže se nedostala. Více.

Více videí Terezy Kerndlové

Olga Lounová

Dětství strávila v Osečné (Lázně Kundratice), kde dodnes žije velká část její rodiny. Po úspěšném zakončení studia na Pedagogické fakultě v Liberci získala absolutorium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze (obor muzikál - zpěv, herectví, tanec).

Od roku 1998 je obsazována jako herečka do seriálů a filmů. Hrála Patricii v seriálu Ošklivka Katka, objevila se také v seriálu Vyprávěj.

Mezi její dosud největší hity patří Láska v housce s Xindlem X a autorské skladby K výškám a Brány svaté. Začátkem roku 2011 vydala svou první studiovou desku Rotující nebe a podepsala smlouvu se světovým vydavatelstvím Universal Music. V roce 2010 byla dvakrát nominována na Hudební cenu Óčka za skladbu Láska v housce (sólista a videoklip). Za svou kariéru se aktivně účastní i různých charitativních akcí. Od roku 2011 je patronkou Nadačního fondu UNICEF. Více.

Více videí Olgy Lounové

Tereza Kerndlová VS Olga Lounová

  1. Kterou zpěvačku máte raději?
  2. Která ze zpěvaček lépe zpívá?
  3. Která ze zpěvaček je větší krasavice?

Přidejte se do fanklubu své oblíbené zpěvačky!
Fanklub Tereza Kerndlová
Fanklub Olga Lounová

Tagy: souboj

Zdroj: Vlastní

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články