Zpět na články

Pondělní koncert Metallicy si vyžádá dopravní omezení

Pondělní koncert slavné americké metalové skupiny Metallica v pražském Edenu si vyžádá v okolí stadionu dopravní omezení. Dopravní podnik (DP) doporučuje jízdu linkou metra A a vystoupit ve stanicích Želivského nebo Strašnická, informovala ČTK mluvčí DP Monika Lojínová.

zdroj: Profimedia

Podle pořadatelů koncertu se očekává návštěva přibližně 30.000 příznivců metalové hudby. Brány stadiony se otevřou přibližně v 17:00, Metallica svoji produkci ukončí ve 22:00.

"Po ukončení akce bude provoz autobusů a tramvají, jedoucí přes křižovatku Slavie, krátkodobě přerušen kvůli bezpečnému rozchodu diváků. Doporučujeme proto využít k odvozu opět metro ze stanic Strašnická a Želivského, jehož provoz bude v případě potřeby posílen," dodala Lojínová.

Metallica je v České republice velmi populární. Prodala zde například přes 20.000 nahrávek svého alba Death Magnetic, které se v tuzemsku stalo druhou nejúspěšnější zahraniční deskou roku 2008. Před čtyřmi lety při svém pátém koncertu v České republice nadchla vyprodaný stadion v Edenu, kam podle pořádající agentury Live Nation dorazilo 35.000 lidí.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články