Zpět na články

Bratr hvězdného herce Marka Ruffala byl zavražděn

Herec a režisér Mark Ruffalo se narodil v americkém Wisconsinu. Jeho úspěšný profesní život provázela také nejistota, smutek a zklamání. V roce 2002 mu byl diagnostikován mozkový nádor. Díky včasné léčbě se plně zotavil. Mezi další rány, pak patřila vražda jeho bratra Scotta, která je zahalená tajemstvím, nebo předčasná smrt dobrého kamaráda, herce Heath Ledgera.

Mark Ruffalo Mark Ruffalo, zdroj: Archiv

Vražda Markova bratra Scotta se udála v roce 2008, přičemž dodnes není jisté, zda se jednalo o vraždu, či nešťastnou náhodu. Žena, která byla tehdy z vraždy obviněna tvrdí, že se Scott zastřelil sám při sebevražedné hře známé jako Ruská ruleta. 

Princip této smrtelné hry spočívá v tom, že se do revolveru umístí jeden náboj a hráč si jej přiloží ke spánku a stiskne spoušť. Má-li štěstí, přežije, a na řadě je další hráč. Pokud štěstí nemá, okamžitě umírá.

Stojí-li tato hazardní hra za smrtí Scotta Ruffala, se už asi nedozvíme. V době úmrtí mu bylo 39 let a pracoval jako kadeřník.

Filmy s Markem Ruffalem

Mark se poprvé objevil ve filmu již v roce 1992, přičemž průlom jeho kariéry nastal o několik let později, v roce 1999.

Jeho láska k divadlu mu přinesla také první divadelní cenu za Nejlepší mužský herecký výkon ve hře To je tvoje mládí.

Ve filmu na sebe výrazněji upozornil v roce 2000, kdy byl obsazen do snímku Na mě se můžeš spolehnout. Následovaly filmy jako Poslední pevnost, Kód NavajoVěčný svit neposkvrněné mysli, Zodiac, či Prokletý ostrov.

Roku 2012 si Markova talentu všimlo také studio Marvel a učinilo z něj nového představitele Bruce Bannera, zeleného monstra známého jako Hulk. V roli Hulka nahradil Edwarda Nortona a do světa Marvel vstoupil filmem Avengers. Od té doby se objevil v marvelovkách Iron Man 3Avengers: Age of UltronThor: RagnarokAvengers: Infinity War. Nyní celý svět netrpělivě očekává rozhodující bitvu Avengers s podtitulem Endgame, která vtrhne do kin během pár měsíců.

Od roku 2012 hrál také jednu z hlavní rolí v Podfukářích, či historickém dramatu o zneužívání nezletilých duchovními, nazvaném Spotlight.

Chcete se dozvědět vše o Marku Ruffalovi a jeho filmových rolích? Prostudujte si jeho nejrozsáhlejší životopis na českém internetu.

Mark Ruffalo: životopis

Tagy: Hollywood herec hollywoodské hvězdy hulk

Zdroj: vlastní

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články