Zpět na články

7 nejslavnějších komiksových hereček v historii

Kritiky mluví jasně – s komiksovkou Wonder Woman, razící do kin tento čtvrtek 1.6., se filmům ze stáje DC konečně podařilo zahrát na správnou strunu! Po zklamání z Batman vs. Superman je tak důvod k oslavám. Jednou z hlavních výhod filmu je přitom zejména Gal Gadot v hlavní roli – již brzy se přitom budeme na vlastní oči moct přesvědčit, zdali se zařadí po bok nejslavnějších komiksových hereček historie. Vzpomněli jsme, které to jsou.

zdroj: Profimedia

7) Lynda Carter

Zpěvačka, finalistka Miss World a doposud nejslavnější představitelka Wonder Women je v Americe dodnes populární – mnohde je Gal Gadot, nynější Wonder Woman, stále nechvalně srovnávána s letos 65 let starou Lyndou Carter. Popularitu si nejslavnější tvář komiksové hrdinky získala hlavně díky charismatu a značné nadsázce seriálu, v němž vystupovala.

Wonder Woman - Lynda Carter zdroj: American Broadcasting Company (ABC)

6) Zoe Saldana

Zelená ufounka Gamora s nízkou citlivostí vůči sarkasmu, ironii i tanci nedávno opět zazářila ve Střážcích galaxie. Jediné, co ji však postavení její představitelky v žebříčku mírně snižuje pověst, je skutečnost, že Zoe Saldana zkrátka vypadala o fous lépe jako Uhura ve Star Treku i Neytiri v Avatarovi, než jako komiksová Gamora.

Strážci Galaxie Vol. 2 - Zoe Saldana zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures

5) Michelle Pfeiffer

Ačkoliv moderní tváří Catwoman je Anne Hathaway, ruku na srdce – o fous kultovněji komiksovou záporačku/hrdinku (což závisí na tom, jak se zrovna vyspí) sehrála Michelle Pfeiffer v roce 1992 ve filmu Batman se vrací. Nejenže správně komiksově přehrávala a disponovala i kočičími pohyby, ale dovedla celému mixu dodat pocit čehosi mezi sexy projevem a nekonečně bizarní úchylností.

Batman se vrací - Michelle Pfeiffer zdroj: Warner Bros. Pictures

4) Hayley Atwell

Ačkoliv si britská herečka zahrála jenom v jediném marvelovském filmu Kapitán America větší roli - jako agentka Peggy Carter si však střihla celou řadu menších krátkých výskytů později – Atwell si svou drsnou ale elegantní postavou získala enormní kult. Prakticky čistě z jejího skoro až staromódního charismatu následně vznikly dvě řady seriálu Agent Carter.

Agent Carter - Hayley Atwell zdroj: Inc.

3) Kirsten Dunst

Zpátky v roce 2002 oživil první Spider-Man zájem o komiksové filmy způsobem, který neměl obdoby. Jasně, už existoval první X-Men, ale do jeho největší slávy ještě mělo utéct hodně vody. Spideyho měly ale pro jeho zjevnou nadsázku rádi všichni – a Kirsten Dunst byla součástí receptu na úspěch vzdor tomu, že se trojici filmů hrála přinejlepším druhé housle. Na druhou stranu, invertovanou líbačku v dešti bude mít tehdejší generace diváků vypálenou v hlavě navždy.

Spider-Man - Kirsten Dunst zdroj: 2002 Columbia Pictures

2) Scarlett Johansson

Nemá ani superschopnosti, ani (prozatím?) nedostala vlastní film - Black Widow s tváří Scarlett Johansson je přesto neoddělitelnou součástí marvelovek již od Iron Mana 2. Letos se nám vyhne, příští rok se má však objevit v Avengers: Infinity War.

Iron Man 2 - Scarlett Johansson zdroj: Bontonfilm

1) Jennifer Lawrence

Zřejmě nejpopulárnější tváří nynější komiksové éry je však Jennifer Lawrence jako Mystique ze série X-Men. Není zřejmě pochyb o tom, že Lawrence má notně populární křivky, sama o sobě však rovněž dovedla pozvednout skoro němou postavu, jakou byla Mystique hraná původně modelkou Rebeccou Romijn.

X-Men: První třída - Jennifer Lawrence zdroj: Twentieth Century Fox Film Corporation

Tagy: film herečka

Zdroj: Vlastní

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články